Jesteśmy wicemistrzami!

10 i 11 października 2013 roku miały miejsce Powiatowe Zawody w Piłce Halowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Początkowo zespoły podzielone na grupy rozgrywały mecze półfinałowe, w których przyszło nam sie zmagać z III LO ze Świdnicy oraz LO ze Strzegomia. W obu meczach byliśmy bezkonkurencyjni, pokonując najpierw III LO 4:0, a następnie LO ze Strzegomia 7:0.
Do finału awansowały trzy zespoły. Oprócz naszych reprezentantek, w tym gronie znalazły się ZS nr 1 ze Świdnicy oraz ZSH i T ze Świdnicy. W pierwszym finałowym meczu zmierzyliśmy się w ZS nr 1. Pomimo ogromnej przewagi przez cały mecz, w którym praktycznie nasza drużyna nie wychodziła z połowy przeciwniczek nie udało sie nam strzelić gola dobrze zorganizowanej obronie rywalek, które wyprowadzając jedyną, bardzo szczęśliwą dla nich akcję w meczu strzeliły bramkę. Mecz zakończył się porażką 0:1. W ostatnim naszym meczu finału pewnie pokonaliśmy ZSH i T 7:0, co dało nam wicemistrzostwo powiatu świdnickiego. Gratulacje dla całej drużyny!!

Skład zespołu: Katarzyna Brzeska, Paulina Szakiel, Justyna Blicharska, Anita Rodak, Anna Kanecka, Angelika Skałecka, Monika Gajewska, Sandra Groszek, Ewa Marczewska

Opiekunami zespołu byli profesor Katarzyna Czapla i profesor Michał Tomiałowicz.

Finał Dolnośląski w piłce halowej dziewcząt

Dnia 22.02.2012r.  odbył się finał dolnośląski rozgrywany  w Wałbrzychu w futbolu dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Triumfował Zespół Szkół z Chocianowa. Na pudle znalazł się również mistrz strefy wałbrzyskiej - Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Poniżej wyniki:

1.    ZSP Oleśnica – mistrz strefy wrocławskiej
2.    ZS Chocianów – mistrz strefy legnickiej
3.    ZSE Świdnica – mistrz strefy wałbrzyskiej
4.    LO Zgorzelec – mistrz strefy jeleniogórskiej

Oleśnica

Chocianów

Świdnica

Zgorzelec

Oleśnica

x

1:4

0:3

0:3

0 pkt.

Chocianów

4:1

X

3:2

5:2

9 pkt.

Świdnica

3:0

2:3

X

1:0

6 pkt.

Zgorzelec

3:0

2:5

0:1

X

3 pkt.


KLASYFIKACJA DOLNOŚLĄSKA:
1. ZS Chocianów
2. ZSE Świdnica
3. LO Zgorzelec
4. ZSP Oleśnica


Finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce hal dziewcząt

Dnia 15.02.2012 roku odbył się Finał Strefy Wałbrzyskiej w Piłkę Nożną Halową Dziewcząt. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn z całego regionu. Turniej rozgrywał się systemem grupowym (A,B,C)  zwycięzca poszczególnej grupy przechodził do ścisłego finału. Po emocjonującej grze finale reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w turnieju.
Skład drużyny ZSE  Świdnica:
1.    Katarzyna Brzeska  (kpt.) kl. 2 TE2
2.    Sandra Łaryń kl. 1LO
3.    Natalia Bernaciak kl. 1LO
4.    Paulina Leśniak kl.2 LO
5.    Marta Kowalczyk kl. 2 TE2
6.    Anita Rodak kl.1 LO

7.    Magdalena Żuk kl. 2 TE2
8.    Rozalia Chrapek kl. 1 LO
9.    Angelika Skałecka  kl. 1 TE2
10.    Justyna Blicharska kl. 1 TH

Wyniki naszej reprezentacji:
Grupa :
ZSE Świdnica – 2 LO Dzierżoniów 3:0
ZSE Świdnica
ZSP Ząbkowice  4:0
Ćwierć finał:
ZSE Świdnica 
ZS7 Wałbrzych 3:0
Finał:
ZSE Świdnica – KSP Kłodzko 1:0
ZSE Świdnica – Kudowa Zdrój 2:0Finał powiatu w piłce halowej dziewcząt

Dużym sukcesem w grach zespołowych okazał się Powiatowy turniej piłki halowej dziewcząt, który obył się 13. października 2011. Dziewczyny z ZSE nie miały większych problemów z wyjściem z grupy eliminacyjnej oraz w finale pokonały drużyny z innych szkół ponadgimnazjalnych zajmując I. miejsce w powiecie. Co jest niewątpliwym sukcesem drugi rok z rzędu.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Wami podczas finału strefy wałbrzyskiej, który odbędzie się w lutym 2012 w Wałbrzychu.