Finał strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców

Szkolna reprezentacja siatkarzy okazała się najlepszą drużyną w finale strefy wałbrzyskiej, tym samym uzyskując awans do ścisłego Finału Dolnośląskiego Licealiady w piłce siatkowej.
Odbywające się 15. grudnia 2015 w Wałbrzychu rozgrywki były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie, gdyż wszystkie biorące udział zespoły składały się z uczniów, którzy na co dzień uczęszczają do siatkarskich klas sportowych lub są czynnymi zawodnikami klubów siatkarskich.
Nasza drużyna, podobnie jak we wcześniejszych turniejach, spisała się bardzo dobrze, pokonując kolejno KSP Kłodzko, a następnie w meczu finałowym ZS Nr 4 Wałbrzych. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, która stanowiła zgrany kolektyw, jednak wśród indywidualnie nagrodzonych wyróżniony został rozgrywający Wojciech Bolaczek z klasy 2 LO. Teraz nasi siatkarze odrobinę odpoczną od siatkówki, tak by w pełni zapału powrócili do treningów po nowym roku i jak najlepiej przygotowali się do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 13. stycznia 2016 w Legnicy. Trzymajmy kciuki za naszą szkolną reprezentację!

Wyniki meczów
ZSE V LO Świdnica - KSP Kłodzko 2:0 (13; 15)
ZS Nr 4 Wałbrzych - II LO Wałbrzych 2:1 (-21, 22, 13)
II LO Wałbrzych - KSP Kłodzko 2:0 (22, 17)
ZSE V LO Świdnica - ZS Nr 4 Wałbrzych 2:0 (16, 18)

Tabela
1. ZSE V LO Świdnica
2. ZS Nr 4 Wałbrzych
3. II LO Wałbrzych
4. KSP Kłodzko

SKŁAD ZESPOŁU: Adamski Bartosz, Belica Grzegorz, Bolaczek Wojciech, Czupski Kamil, Dukat Krystian, Jagieła Krystian, Knecht Tomasz, Wiśniewski Jakub, Wróbel Michał (wszyscy 2 LO), Jagiełła Michał, Popławski Jakub, Slatan Filip (wszyscy 1 LO). TRENER: Michał TomiałowiczPółfinał strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców

Kolejny bardzo dobry występ zanotowała szkolna drużyna siatkarzy.
4. grudnia 2015 w Wałbrzychu, w pięknym obiekcie Aqua Zdrój, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają siatkarze I – ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych, dobył się półfinał strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców. W rozgrywkach udział wzięły szkoły: Zespół Szkół z Ząbkowic Śląskich, IV LO Wałbrzych oraz ZSE V LO Świdnica. Nasza drużyna ponownie spisała się świetnie, wygrywając dwa mecze i awansując do ścisłego finału strefy wałbrzyskiej.
Gratulujemy i nadal trzymamy kciuki za naszą drużynę.

Wyniki meczów:
ZSE VO LO Świdnica - ZS Ząbkowice Śląskie 2:0 (12; 14)
ZSE VO LO Świdnica - IV LO Wałbrzych 2:0 (14; 20)
IV LO Wałbrzych - ZS Ząbkowice Śląskie 2:0 (17; 19)

Tabela:
1. ZSE V LO Świdnica
2. IV LO Wałbrzych
3. ZS Ząbkowice Śląskie

SKŁAD ZESPOŁU: Adamski Bartosz, Belica Grzegorz, Bolaczek Wojciech, Czupski Kamil, Dziubak Oskar, Jagieła Krystian, Knecht Tomasz, Wiśniewski Jakub, Wróbel Michał (wszyscy 2 LO), Jagiełła Michał, Popławski Jakub, Slatan Filip (wszyscy 1 LO). TRENER: Michał Tomiałowicz
   Finał powiatu w piłce siatkowej chłopców

4. grudnia 2012 odbyły się mecze III grupy w powiatowych zawodach w piłkę siatkową chłopców. Zmagania trwały na hali sportowej w Strzegomiu.
Górą w dzisiejszych meczach okazał się Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, który dobrą grą przypomniał piękne tradycje naszej szkoły kilka lat temu, wygrywając półfinał Powiatu Świdnickiego w piłkę siatkową chłoców.

III LO : ZSO STRZEGOM (2:1)
EKONOMIK : LO ŚWIEBODZICE (2:0)
LO ŚWIEBODZICE : III LO (0:2)
EKONOMIK :  III LO (2:0)
ZSO STRZEGOM : LO ŚWIEBODZICE (2:1)
EKONOMIK : ZSO STRZEGOM (2:1)

ZSE wystąpił w składzie: Mateusz Drączkowski, Dawid Stadnik, Jakub Jaworski, Bartosz Rasiewicz, Łukasz Lewcki, Mateusz Jastrzębski, Adam Krawczyk, Michał Czyżowicz, Piotr Darowski pod wodzą Pana Michała Tomiałowicza. Ekonomik wygrał wszystkie mecze awansując do finału Powiatowych Zawodów Piłki Siatkowej Chłopców szkół ponadgimnazjalnych, który odbędzie się 6. grudnia 2012.

Życzymy sukcesów w dalszej fazie rozgrywek!