Reprezentacja Samorządu Uczniowskiego w Chinach

W dniach 6-13.09.2017r. Alicja Cieplik sekretarz Samorządu Uczniowskiego wraz z uczennicami:
Aleksandrą Wołyniak - klasa 4TE2
Hanną Staroojciec - klasa 3TE2
Angeliką Radwańską - klasa 1TE1
reprezentowały naszą szkołę na międzynarodowym festiwalu w Szanghaju w Chinach. Festiwal odbył się w centrum Chin pod nazwą Shanghai Tourism Festival 2017. 20 grup, reprezentowało swój kraj pod postacią tańca, śpiewu oraz dźwięku instrumentów. Wszystkie występy emitowała lokalna telewizja, którą śledzi ponad milion odbiorców. 

Dziewczyny szykują się na kolejne wyjazdy oraz występy, być może w przyszłym roku będą reprezentować nasz kraj w Ameryce Północnej lub na ciepłych wyspach Morza Śródziemnego..

Kiermasz podręczników
Dnia 8. września 2017 roku Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz książek, na którym uczniowie mogli sprzedawać oraz nabyć podręczniki.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4. września 2017 roku, Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ekonomicznych włączył się w organizacje uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, który poprowadził przewodniczący szkoły Krzysztof Dziurdzia. Podczas rozpoczęcia przywitano nowych nauczycieli, którzy od tego roku będą uczyli naszych uczniów oraz została złożona przysięga przez pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli swoją karierę w naszej szkole.


Sesja fotograficzna

Samorząd Uczniowski jak co roku organizuje sesję fotograficzną dla uczniów i pracowników naszej szkoły. W tym roku serdecznie zapraszamy na sesję dnia 18 listopada 2016 (piątek).

Wyjście do kina

Samorząd Uczniowski 4. listopada 2016 zorganizował wyjście całej społeczności szkoły do kina na film pt. "Wołyń". 

Otrzęsiny klas pierwszych

Samorząd Uczniowski ufundował nagrody dla najlepszych klas biorących udział
w Otrzęsinach klas pierwszych w wysokości 100 zł.

Dzień Chłopaka

30. września 2016 roku odbył się szkolny konkurs z okazji Dnia Chłopaka. Po głosowaniu na najbardziej sympatycznego chłopca w naszej szkole, udało wyłonić się finalistów. Brali oni udział w kilku konkurencjach. Każdy uczestnik musiał się zaprezentować, pokazać swoje umiejętności w przyszywaniu guzików, wiązaniu krawatów i rozpoznawaniu zapachów. Rywalizacja między finalistami była bardzo wyrównana, ale udało się wyłonić najbardziej sympatycznego chłopca.
Zwycięzcą został Konrad Śladowski.

Gratulujemy!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1. września 2016 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ekonomicznych włączył się w organizację apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość prowadził przewodniczący szkoły Krzysztof Dziurdzia.

Dzień Kobiet

W tym szczególnym dniu wszystkim Paniom z naszej szkoły a także wszystkim koleżankom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji tego szczególnego dnia jakim jest Dzień Kobiet.

Walentynki

Jak co roku, gdy w kalendarzu pojawia się luty w naszej szkole robi się romantycznie. Uruchamiamy Pocztę Walentynkową i każdy bez wyjątku może wrzucić do pudełka list, kartkę, a także drobny upominek dla ukochanej/go, albo i dla koleżanki czy kolegi. W tych dniach również organizowaliśmy konkurs na najładniejszą walentynkę.

Świąteczny Konkurs Bożonarodzeniowy

20. grudnia 2015 w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród w Konkursie Bożonarodzeniowym. Jury w składzie: pani prof. Monika Czuwara, pani prof. Jadwiga Wróblewska, pan prof. Łukasz Lesiów, Mateusz Mordecki oceniało wkład własny, kreatywność i przywiązanie do tradycji w świątecznym dekorowaniu sal lekcyjnych Ekonomika. Uczniowie wykazali się niebywałymi zdolnościami.

Celem konkursu było podtrzymanie tradycji bożonarodzeniowych. Każda klasa miała za zadanie ubrać choinkę, udekorować salę oraz wykonać gazetkę o tematyce świątecznej. Udział w konkursie wzięły wszystkie klasy, ale na podium mogły znaleźć się tylko trzy klasy. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2TE2, drugie 2TE1 oraz trzecie 1TE1.

Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wychowawcom i uczniom, że z tak dużym zaangażowaniem podeszli do tego konkursu. Czekamy na przyszłoroczne pomysły i wierzymy w Waszą kreatywność!

Justyna Świderska
Samorząd Uczniowski

Sesja fotograficzna

Samorząd Uczniowski jak co roku organizuje sesję fotograficzną dla uczniów i pracowników naszej szkoły. W tym roku serdecznie zapraszamy na sesję dnia 24/25 listopada 2015 (wtorek/środa). Zdjęcia klasowe duży format koszt: 7 zł. Można również zamawiać zdjęcia koleżeńskie robione w studio fotograficznym w naszej szkole, cena 4zł oraz zdjęcia do dokumentów 4szt. w cenie 7zł.

Justyna Świderska
Samorząd Uczniowski


Dzień Nauczyciela

14.10.2015 obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej zwany Dniem Nauczyciela. Z okazji tego szczególnego dnia Samorząd Uczniowski godnie reprezentował społeczność uczniowską podczas spotkania z pracownikami naszej szkoły. Moc życzeń płynęła od uczniów dla Grona Pedagogicznego.

Justyna Świderska
Samorząd Uczniowski

Otrzęsiny klas pierwszych

Samorząd Uczniowski ufundował nagrody dla najlepszych klas biorących udział w Otrzęsinach klas pierwszych w wysokości 100 zł.

Dzień Chłopaka

30. września 2015 w naszej szkole odbył się konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopaka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Uczestnicy finału zostali wyłonieni poprzez konkurs organizowany przez SU Ekonomika wśród dziewcząt naszej szkoły. W konkursie udział wzięli wszyscy chłopcy z naszej szkoły, ale tylko czterech z nich dostało najwięcej głosów. Wśród nich znaleźli się: Piotr Stolpiński 4 TE1, Mateusz Mordecki 4 TE1, Mateusz Izdebski 2 TE1 i Bartosz Sądel 2 TE1.

Finaliści musieli sprostać kilku zadaniom m.in. mieli opowiedzieć parę słów o sobie, przyszyć guzik do kawałka materiału, pomalować paznokcie, odpowiedzieć na pytania ze świata kobiet, napisać menu na obiad, na który zaproszą swoje teściowe, a także odpowiedzieć do czego służy przedstawiony przedmiot. Imprezę prowadziła Patrycja Mrówka, w jury zasiadały: Pani wicedyrektor Monika Czuwara, Pani pedagog Jadwiga Wróblewka, a także przewodnicząca SU Aleksandra Antosiak. Na widowni zasiadały samorządy klasowe. Wszyscy bawili się świetnie, ale zwycięzca jest tylko jeden i został nim Mateusz Mordecki.

Serdecznie gratulujemy!

Kiermasz książek

7. września 2015 roku Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz używanych książek. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odkupić od kolegów i koleżanek używane podręczniki i w ten sposób za dobrą cenę wyposażyć się w potrzebne pomoce dydaktyczne na nowy rok szkolny.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1. września 2015 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ekonomicznych włączył się w organizację apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość prowadziła Przewodnicząca Szkoły Aleksandra Antosiak.